1. Dismiss Sitemizi ilk ziyaretiniz ise, yukarıda bulunan "Yardım" linkine tıklayıp bu bölümü kontrol ediniz. Mesaj göndermeye başlamak ve ya kayıt eklemek için üye olmanız gerekebilir. Yukarıdaki "Kayıt ol" linkinden üye olabilirsiniz. Konuları görüntülemek için ilgili sayfalara girebilirsiniz.
 1. Hoş geldiniz. Portalımızda güncelleme çalışmaları yapıldığından, bazı aksaklıklarla karşılaşabilirsiz. Karşılaşılan aksaklıkları lütfen iletişim formundan bize bildirin. Aksaklıklar için özür dileriz.

Konu: Atatürk konulu diziler filmler belgeseller reklamlar

#

Cevap yaz
 • #18
  [ Genel Sorumlu ] Administrator's Avatar
  Rep 1
  Tarih 11.07.2010 12:05:08
  Mesaj Sayısı 2
  Konu sayısı 113
  Giriş sayısı 285
  Konum İstanbul

  Atatürk konulu diziler filmler belgeseller reklamlar

  Sarı Zeybek: Can Dündar tarafından 1993'te çekilen belgesel, Atatürk'ün hayatının son 300 gününü, hastalığının öyküsünü anlatmaktadır.

  Kurtuluş: Kurtuluş Savaşı'nı konu alan ve Atatürk'ü Rutkay Aziz'in canlandırdığı, 1994 yılında çekilen televizyon dizisidir. Dizinin yönetmenliğini Ziya Öztan yapmış, metinlerini Turgut Özakman yazmıştır. II. İnönü Muharebesi'nin sonundan Mudanya Mütarekesi'ne kadar uzanan yaklaşık 1.5 yıllık bir dönemi anlatmaktadır. Çekimleri 2 yıl süren yaklaşık 300 aktör ve 400 bin figüranın rol aldığı 6 bölümlük dizinin toplam maliyeti 37.6 milyar TL olmuştur.

  Cumhuriyet: Cumhuriyet dönemini konu alan ve Atatürk'ü Rutkay Aziz'in canlandırdığı, 1998 yılında gösterime giren filmdir. Yönetmenliğini Ziya Öztan, senaristliğini ise Turgut Özakman yapmıştır.

  Mustafa: Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 70. yıldönümü için hazırlanan, Can Dündar'ın yazıp yönettiği ve müziklerini Goran Bregovic'in bestelediği filmdir.

  Dersimiz: Atatürk: İlkokul 5. sınıftaki bir grup çocuğun Atatürk'le ilgili ödevlerini yaparken çocuklardan birinin tarihçi dedesinin anlattıkları ve tarihin gerçekçi canlandırmalarını konu alan bir filmdir. 2009 yılında çekilen filmde Atatürk'ü Halit Ergenç canlandırmaktadır. Filmin senaryosu Turgut Özakman'a aittir.

  Veda: Senaryosunu yazan,yönetmenliğini yapan ve müzikleri oluşturan Zülfü Livaneli'dir.Filmde Atatürk'ü Fikret Kağan Olcay(6-7 yaş), Bartunç Akbaba(14-17 yaş), Sinan Tuzcu (20-40 yaş) ve Burhan Güven(-57 yaş) canlandırmaktadır. Film 2010 yılında gösterime girmiştir.

  Atatürklü İş Bankası reklamı:, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün canlandırıldığı reklam.10 Kasım 2007'de Atatürk'ün 69. ölüm yıldönümünde genel olarak yayımlanmıştır. Reklamda Atatürk rolünü Haluk Bilginer oynamıştır.


  02.03.2013 21:16:50 tarihinde hazarfen tarafından düzenlendi

  İmza:

  Sanat sanat içindir...

  Mesaj hatasını yetkiliye bildir Alıntı
 •  

  Benzer konular

  Arkadaşlarınla paylaş

  Kurallar

  Etiket ve arama kelimeleri